Nevíte kde koupit kvalitní vzduchové filtry na motorky? Navštivte náš e-shop.
Funnelweb filter Funnelweb filter Funnelweb filter Funnelweb filter
Videogalerie

HLAVNÍ VÝHODY FUNNELWEB FILTER


1) Pěna

 • Profilový řez pěny filtru Funnelweb byl navržen tak, aby se plocha filtru zdvojnásobila, aniž by byla zvětšena jeho původní velikost.
 • Pyramidový profil umožňuje zachytit mnohem větší množství prachu a nečistot na povrchu filtru, což má za následek větší ochranu motoru při zachování optimálního proudění vzduchu. A co je i důležité, prodlužuje intervaly čištění filtru.
 • Jednovrstvá a velmi hustá polyuretanová pěna má právě navíc tu výhodu, že se snadno čistí a má schopnost zachovat si svůj původní tvar i po mnoha čištěních.
 • Nečistoty jsou rozloženy na mnohem větší ploše, takže omezení proudění vzduchu způsobené nečistotami je podstatně minimalizováno.
 • Celkově ve srovnání s běžnými pěnových filtrů, FunnelWeb nabízí větší ochranu před nečistotami, má delší servisní intervaly a udržuje vysokou míru proudění vzduchu, i když je filtr znečištěn.

2) Těsnění filtru

 • Na rozdíl od klasických vzduchových filtrů mají  filtry FunnelWeb lisované uretanové těsnění, které přesně padne na nosný rám v air boxu a zajistí lepší těsnící schopnosti.
 • Klasické pěnové těsnění, které má většina ostatních značek filtrů, má tendenci se po několika čištěních vytáhnout a zdeformovat, což má negativní vliv na těsnící schopnost a zhoršuje nasazování na nosný rám.

3) Náročný proces vývoje

 • Filtry FunnelWeb byly vyvíjeny více než pět let za pomoci australských motokrosových a enduro závodních týmů. Na vývoji se nejvíce podílel tým Motorex KTM team – účastník australských enduro závodů.
 • Desítky kombinací profilů pěny a poréznosti byly testovány v těch nejnáročnějších prašných podmínkách závodních drah, aby byla vyvinuta právě ta nejlepší kombinace.  
 • Víc než 1 500 kusů filtrů bylo vyrobeno, testováno, čištěno k znovupoužití a nebo rozřezáno ke kontrole předtím, než byly filtry uvedeny do prodeje.

4) Vyrobeno v Austrálii

 • Výrobce se specializuje na výrobu vzduchových filtrů pro vybrané off-road motocykly.
 • Do budoucna se připravuje rozšíření výroby filtrů pro další modely motocyklů a nově i čtyřkolek.
 • Všechny komponenty filtrů jsou vyráběny, kompletovány a baleny v Austrálii.

 

PÁR SLOV O FUNNELWEB FILTER


Možná jste o FWF ještě neslyšeli, ale již několik let jsou aktivně zapojeni do australského Off Road Racing průmyslu. Pracovali na vývoji toho, o čem jsou přesvědčeni, že je nová vylepšená a revoluční pěna vzduchových filtrů.
FunnelWeb Filtr byl navržen a vyroben australskou společností Infiltrace Pty Ltd, která má více než třicetileté zkušenosti s produkcí pěnových filtrací.


Pěnové filtry byly poprvé použity v off road motocyklech již před čtyřmi desetiletími. Nyní jsou nezbytnou součástí standardní výbavy většiny motocyklů po celém světě.

Využili nejnovějších technologií v profilování otevřené buněčné polyuretanové pěny a podstatně zvětšili plochu filtru. Toto řešení nabízí nejen mnohem větší ochranu před nečistotami, ale také prodlužuje životnost filtru a umožňuje méně častější čištění a údržbu.


Pevné lisované urethanové těsnění bylo vybráno tak, aby pokaždé přesně padlo do air boxu Vašeho motocyklu a perfektně těsnilo v celém svém rozsahu ( do některých filtrů jsou montovány pružné neoprenové těsnění )  
Ty roky, během kterých v těch nejnáročnějších podmínkách otestovali více než dva tisíce našich filtrů, jim daly jistotou, že filtry Funnelweb můžou s jistotou a hrdostí uvést na trh.


S týmy Motorex KTM off-road a JDR KTM Factory Racing a jejich neocenitelnou pomocí měli to štěstí využívat nejlepších testovacích míst, která jsou k dispozici: profesionální závodní dráhy.


V australském mistrovství byly závodní motocykly KTM vybaveny filtry Funnelweb, a tak i ony hrály malou roli v jejich mnoha vítězných závodech.


 

Copyright © 2019 - illusion pictures s.r.o. (Tvorba www stránek a optimalizace SEO)